O NÁS

kontakt

Adresa tenisového klubu:
Pod Plynojemem 164, 180 00 Praha 8

E-mail: info@tenis-hajnovka.cz

Telefon recepce: +420 776 439 636

Tenisový klub Lokomotiva Praha:
IČO: 26540665
Číslo účtu: 339 695 7389/0800

Sportovní klub Hajnovka:
IČO: 22814493
Číslo účtu: 339 692 8369/0800

vedení klubu

Prezident klubu: Mgr. Ing František Steiner, Ph.D.

Sportovně technická komise (STK)

Předseda: Renáta Vodičková


tenisové kurty

TK Hajnovka kurty
TK Hajnovka klubovna
TK Hajnovka tenis

V areálu SK HAJNOVKA je pro Vás připraveno 5 antukových2 kurty s pevným povrchem DecoTurf.

V našem areálu  SK Hajnovka  a v rámci klubu TK Lokomotiva Praha působí od roku 2020 Pliskova Tennis Academy.

Všechny dvorce jsou pravidelně upravovány tak, abychom Vám byli schopni zajistit hru na kvalitním povrchu.

Pokud jsou mezi Vámi tací, kteří touží začít s tenisem a dosud nemají své vlastní tenisové vybavení, není nic jednoduššího, než si u nás bez starostí zapůjčit tenisovou raketu,či koupit míčky a ostatní veškeré tenisové vybavení včetně obuvi Babolat.

Pro návštěvníky areálu je k dispozici bezplatné parkoviště, šatny se sprchami a KLUBOVÁ RESTAURACE s denní nabídkou snídaní,obědů,večeří a nápojů,které pro Vás připravujeme přímo u nás.

Během letní sezóny můžete využít i zahrádku s výhledem na tenisové dvorce. K dispozici je rovněž venkovní dětské hřište.

Rezervace kurtů je možná  telefonicky nebo přímo na recepci klubu.

Již mnoho let pořádáme tenisové turnaje ČTS/Český tenisový svaz/ nebo vlastní tenisovou Tour,klubové turnaje.

Rádi pro Vás připravíme a zorganizujeme FIREMNÍ AKCE,TENISOVÝ TURNAJ,RODINNÉ OSLAVY,NAROZENINOVÉ PÁRTY dle Vašich představ a požadavků.

klubová restaurace

Pro členy klubu, jejich hosty, ale i ostatní návštěvníky je k dispozici klubová restaurace – bar, kde je v letních měsících otevřena i zahrádka. Kapacita restaurace je 27 míst, zahrádky 30 míst.

v naší nabídce najdete široký výběr chlazených i teplých alkoholických a nealkoholických nápojů, pivo značky Pilsner Urquell, Holba, Litovel a nechybí ani kvalitní červené a bílé víno.

Samozřejmostí je i nabídka něčeho k zakousnutí, včetně minutkových jídel, která Vám připravíme dle denní nabídky.

Klubovou restauraci jo možno si po dohodě zarezervovat pro Vaše akce.

historie

Tělovýchovná jednota Lokomotiva Praha a Tenisový klub

V srpnu 1955 vznikla TJ Dynamo Praha 7 – doprava. Ke konci roku měla již tato jednota 508 členů v devíti oddílech. V tomto roce byla zahájena i výstavba současného areálu stadionu „Na Plynárně.“ Byly zahájeny práce na úpravě hrací plochy pro kopanou, oplocení hřiště a stavba domku pro kustoda. V roce 1956 bylo dobudováno hřiště pro kopanou, jedno hřiště pro volejbal, celý objekt byl oplocen a dokončen hlavní vchod, postoupily práce při výstavbě klubovny, lehkoatletické dráhy a tribun. Postupně v krátkém časovém období vznikl sportovní stadion v dnešní podobě.

Při slučování procesu koncem padesátých let se postupně spojovaly závodní tělovýchovné jednoty Československých státních drah, SK Železničář Praha, TJ Lokomotiva – správa dráhy, Smíchov – Bubny, Praha – střed, Ministerstvo dopravy atd. Takto počátkem šedesátých let vznikla TJ Lokomotiva Praha, jedna z největších TJ v Praze s oddíly fotbalu, košíkové, volejbalu, nohejbalu, turistiky, šachů, tenisu, moderního pětiboje, lyžování, orientačního běhu, kaniostiky, badmintonu a ZRTV. V roce 1961 se slučuje s TJ Lokomotiva i TJ Dynamo Doprava Praha 7. Tato jednota spravovala čtyři sportovní areály – stadion v ulici U Průhonu v Holešovicích, kanoistickou loděnici v Modřanech, tenisový areál na Hajnovce a areál moderního pětiboje v Dolních Chabrech.

Historie klubu Lokomotiva Praha